در حال بارگذاری ...

"آیا میشناسید راه شیری را؟" به کارگردانی محمدعلی زمانی از 24 بهمن ساعت 17.30 در خانه نمایش اداره تیاتر اجرا می گردد.

نمایش آیا میشناسید راه شیری را ؟به کارگردانی محمدعلی زمانی از روز چهارشنبه مورخ ۲۴بهمن۱۳۹۷ساعت۱۷.۳۰در خانه نمایش اداره تیاتر اجرا خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره تیاتر ئ خانه نمایش نمایش "آیا میشناسید راه شیری را ؟"نوشته کارل ویتلینگر به کارگردانی محمدعلی زمانی ازروزچهارشنبه 24بهمن ساعت17.30  با بازی میثم جهانگیری و  وحیدجباری در خانه نمایش اداره تیاتر اجرا خواهدرفت.

گذر از رنج ها به منظورِ رسیدن به آرامش که نه؛ فقط به قصد دست یافتن به حداقل های زندگی...! داشتن یک نام امری بدیهی است که هر انسانی از بدو تولد آن را داراست...چیزی که سَم شخصیت نمایشنامه  ی "آیا می شناشد راه شیری را؟ "با هدف باز پس گیری نام و هویت از دست رفته خود راهیِ سفری اودیسه وار می شود... عبور از خوان هایی که تمامی کرامات انسانیش را به بازی گرفته و تا آنجا ادامه می یابد که وی را روانه ی  آسایشگاه روانی می کند...!

کارل ویتلینگر در نمایشنامه ی خود با زبانی ساده وبذله گو و البته در فضایی طنز مفهایمِ عمیق انسانی را با روایتی  جذاب و قصه گو که آدمی را چون شهرزاد هزار و یک شب مجذوب کلام خود  می کند همراه می سازد.

ساموئل کیفر ،  پس از چندین سال از جنگ بزرگ خانمان سوز به دهکده زادگاه خود بر می گردد به امید آنکه می تواند  تمامیِ  سال های جوانی از دست رفته خود را با تلاش و امید به آینده از نو  بسازد غافل از آنکه جنگ نه فقط جوانی وی را بلکه شرافت انسانی هم ولایتی هایش را در خود بلعیده است!   غریبه و آشنا وجود وی را انکار می کنند! ساموئل برای آنها مدت ها پیش مرده و دیگر جز بنای یادبودی از آن به خاطر ندارند.

 

 

علاقمندان به تماشای آثار نمایشی خانه ی نمایش می توانند از طریق نشانی میدان فردوسی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق)، کوچه ی محمدآقا، پلاک 34 مراجعه فرمایند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نظرات کاربران